drukuj

Kalendarium

Maj 2023

 • Nabór do programu rezydencji dla scenarzystów i dramatopisarzy w Willi Decjusza

  Od: 4 maja 2023 Do: 15 czerwca 2023 Kraków

  O stypendium mogą ubiegać się autorzy i autorki sztuk teatralnych i radiowych oraz scenariuszy filmowych i telewizyjnych z Polski i Niemiec, którzy mogą pochwalić się co najmniej jedną opublikowaną realizacją artystyczną (spektakl teatralny, słuchowisko, film, serial) na podstawie własnego tekstu. 

  więcej

  Kino jako laboratorium III w ramach 20. jubileuszowej edycji Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity!

  Od: 12 maja 2023 Do: 4 czerwca 2023 Warszawa, Wrocław, Gdynia

  W ramach Millennium Docs Against Gravity już po raz trzeci zaprezentowane zostaną specjalnie wyselekcjonowane niemieckie produkcje filmowe, organizowane są spotkania oraz wizyty zaproszonych gości - we współpracy z Arsenal - Institute for Film and Video Art e.V. Projekt Kino jako laboratorium III odbędzie się w ramach kinowej edycji festiwalu w Warszawie, Wrocławiu i Gdyni, a także online.

  więcej
 • DOC LAB POLAND & UKRAINE

  Od: 28 maja 2023 Do: 3 czerwca 2023 Kraków

  W związku z wojną, zniszczeniami i uniemożliwieniem normalnej pracy ukraińskim filmowcom, DOC LAB wesprze ich doświadczeniem, opieką najlepszych ekspertów z Polski, Niemiec i świata, możliwością prezentacji swoich projektów i nawiązania współpracy z filmowcami z różnych krajów oraz zapewnieniem warunków do normalnej pracy w warunkach pokoju. 

  więcej

  „4Ukraine” Muzyczne Mosty - Ukraina, Polska, Niemcy - warsztaty, wizyty studyjne, koncerty“

  Od: 19 maja 2023 Do: 19 maja 2023 ul. Księcia Mściwoja II 8, Szczecin, Ratusz Staromiejski, Muzeum Narodowe

  Koncert inauguracyjny przygotowany we współpracy z XX Międzynarodowym Festiwalem Muzyki Dawnej we Lwowie, połączony z prelekcją Dyrektora artystycznego lwowskiego Festiwalu Bohdana Sehina. Wykonawcy: Hanna Ivaniushenko – klawesyn, Serhiy Havryuk – skrzypce barokowe, Oksana Lytvynenko – wiolonczela barokowa, soliści i wykładowcy Orkiestry Barokowej Lwowskiej Narodowej Akademii Muzycznej im. Mykoły Łysenki.

  więcej
 • Wystawa "Bez mistrza, bez pana. Ruchomy obraz i feministyczne tworzenie światów"

  Od: 12 maja 2023 Do: 16 lipca 2023 Wybrzeże Kościuszkowskie 22, Warszawa

  Wystawa prezentuje filmy o kobietach tworzone przez kobiety. Na pokaz składają się różnorodne stylistycznie prace. Ich wspólnym mianownikiem jest przynależność do gatunku non-fiction – filmu niefabularnego, który obejmuje między innymi dokumenty, film eksperymentalny, sztukę wideo, film edukacyjny. Autorki prac pochodzą z Ameryki Południowej, Azji, Australii i krajów byłego bloku wschodniego.

  więcej

  Konferencja: Jak osiągnąć trwały pokój – Ukraina i świat po uciszeniu armat

  Od: 18 maja 2023 Do: 19 maja 2023 Ratusz, Didžioji g. 31, 01128 Vilnius, Vilnius, LT

  Konferencja zgromadzi ekspertów, którzy omówią kluczowe kwestie, którymi Ukraina będzie musiała się zająć po wojnie: zapewnienie demokracji i rządów prawa; odbudowa kraju; zjednoczenie.

  więcej
 • PARIA Stanisława Moniuszki

  Od: 23 maja 2023 Do: 23 maja 2023 Charlottenstraße 56, 10117 Berlin, Filharmonia Berlińska

  Moniuszko wraca do Berlina! Opera Stanisława Moniuszki – odkryta po latach zabrzmi 23 maja w Filharmonii Berlińskiej.

  więcej

  GETTO / GHETTO - koncerty upamiętniające 80. rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim

  Od: 16 kwietnia 2023 Do: 16 maja 2023 Sala koncertowa "Nowa Miodowa" w Warszawie, Teatr Szekspirowski w Gdańsku, Muzeum Galicja w Krakowie, Synagoga pod Białym Bocianem we Wrocławiu,, Warszawa, Gdańsk, Kraków, Wrocław, Chemnitz

  Wiosną 2023 roku pragniemy uhonorować bohaterów Getta Warszawskiego w 80. rocznicę ich walk serią koncertów w Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu i innych miastach w Polsce oraz w Niemczech. 

  więcej
 • Konferencja z udziałem naukowców i praktyków: "Języki i kształcenie językowe w toku przemian społecznych"

  Od: 24 maja 2023 Do: 26 maja 2023 ul. Armii Krajowej 7, Nysa

  więcej

  SPRAWIEDLIWOŚĆ KLIMATYCZNA W DEBACIE EUROPEJSKIEJ. Seminarium dla przedstawicieli/ek społeczeństwa obywatelskiego z Polski i Niemiec

  Od: 17 maja 2023 Do: 19 maja 2023 Na Zjeździe 8, Kraków

  Kryzys klimatyczny dotyka wszystkich - ale nie w równym stopniu. Ci, którzy cierpią najbardziej na świecie, przyczyniają się do niego najmniej się do niego przyczyniają - i często nie są uprawnieni do decydowania o środkach i strategiach przeciwdziałania kryzysowi. 

  więcej