drukuj

Kalendarium

Czerwiec 2022

 • Maiseh. Program interwencji artystycznych w przestrzeni miejskiej

  Od: 25 czerwca 2022 Do: 3 lipca 2022 Kazimierz, Kraków

  W ramach projektu na ulicach i placach Kazimierza opowiedzianych zostanie siedem legend. Te historie to sposób zmierzenia się ze stratą, nieszczęściem, zdradą i złamanym sercem.

  więcej

  Seminarium eksperckie: 18 Polski w UE. Gra o wysoką stawkę. Polska w Europie przyszłości

  Od: 3 czerwca 2022 Do: 3 czerwca 2022 ul. Jasna 14/16A, 00-041 Warszawa, Warszawa

  Na spotkaniu zaprezentujemy raport poświęcony ocenie ostatnich lat członkostwa Polski w UE.

  więcej
 • Festiwal InterTony

  Od: 18 czerwca 2022 Do: 18 czerwca 2022 ul. Lichnowska 1, Chojnice

  Festiwal partnerstwa miast organizowany przez Fundację Rozwoju Ziemi Chojnickiej i Człuchowskiej i Rockinitiative Emsdetten e.V. W programie dwa zespoły z Niemiec: No Shelter. i Manøver.

  więcej

  Nabór zgłoszeń do programu rezydencji Forum Dialogu Kultur. Stypendia dla scenarzystów i dramatopisarzy 2022

  Od: 17 maja 2022 Do: 3 lipca 2022

  Stowarzyszenie Willa Decjusza i Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej we współpracy z Literarisches Colloquium Berlin zapraszają polskich i niemieckich scenarzystów i dramatopisarzy do składania aplikacji na jednomiesięczne stypendia w Willi Decjusza w Krakowie w jednym z dwóch terminów: październik lub listopad 2022 roku. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 3 lipca 2022. O stypendium mogą ubiegać się autorzy scenariuszy filmowych, telewizyjnych, radiowych, gier komputerowych i planszowych oraz sztuk teatralnych z Polski i Niemiec, którzy udokumentują co najmniej jedną realizację filmu, słuchowiska radiowego, przedstawienia teatralnego lub gry na podstawie własnego tekstu. Oferujemy miesięczny pobyt w zabytkowej oficynie renesansowego pałacu Willa Decjusza w Krakowie (jednoosobowy pokój z łazienką), stypendium w wysokości 3 000 zł brutto, pomoc w organizacji pobytu oraz nawiązywaniu kontaktów branżowych. Mamy również nadzieję, że pobyt w Willi Decjusza, która aktualnie gości twórców w ramach sześciu programów stypendialnych, umożliwi nawiązanie cennych kontaktów międzynarodowych, a towarzystwo artystów z całego świata posłuży jako inspiracja i stworzy okazję do wymiany informacji i współpracy twórczej. Osoby zainteresowane udziałem w projekcie prosimy o wypełnienie formularza aplikacyjnego online (https://form.jotform.com/221302420983346) i przesłanie w załączniku fragmentu zrealizowanego scenariusza lub sztuki teatralnej w języku polskim, niemieckim lub angielskim. Do formularza można dołączyć list motywacyjny lub rekomendację. Rekrutacja trwa do 3 lipca do godz. 23:59. Lista wybranych stypendystów zostanie ogłoszona do 31 lipca 2022 roku. Projekt przewiduje cztery miesięczne stypendia dla dwóch twórców z Polski oraz dwóch z Niemiec. Wszelkie pytania można kierować na adres: adam.partyka@willadecjusza.pl Projekt finansowany jest ze środków Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

  więcej
 • III Seminarium Toruńsko-Getyńskie „Migracja i integracja. Perspektywy polskie i niemieckie w kontekście europejskim”

  Od: 3 czerwca 2022 Do: 5 czerwca 2022 Ritterplan 4, Göttingen

  Europa mierzy się z kolejnymi falami migracji oraz kryzysami uchodźczymi. W roku 2022 w wyniku wojny na Ukrainie skala tego zjawiska osiągnęła niespotykane dotąd rozmiary. Dlatego chcemy wspólnie zastanowić się, w jaki sposób kwestie migracji oraz integracji postrzegane są przez Polaków i Niemców.

  więcej

  Charytatywny Wieczór Galowy Rotary Club Warszawa Goethe

  Od: 12 czerwca 2022 Do: 12 czerwca 2022 ul. Marszałkowska 56, Warszawa

  Dochód z imprezy przeznaczony jest na wsparcie dzieci chorych na raka oraz wsparcie dzieci uchodźców

  więcej
 • Słyszę Dobre Dźwięki - szanujmy wspomnienia

  Od: 6 czerwca 2022 Do: 17 czerwca 2022 Małopolska 48, Szczecin

  Koncerty z udziałem seniorów z Polski i z Niemiec, konferencja, reportaż i warsztaty – wszystko poświęcone PAMIĘCI I UWAŻNOŚCI, czyli głównym festiwalu "Słyszę Dobre Dźwięki".

  więcej

  Zdzisław Jurkiewicz. Die Sonne in der Küche

  Od: 26 maja 2022 Do: 7 czerwca 2022 TOP, Schillerpromenade 4, Berlin-Neukölln, Berlin

  Wystawa artysty, którego mieszkanie w latach 70. stało się swoistą kapsułą-laboratorium i ogrodem botanicznym jednocześnie.

  więcej
 • CEDOC Market - Co-Production Market

  Od: 1 czerwca 2022 Do: 3 czerwca 2022 Kraków

  Jedyne w Polsce spotkanie koprodukcyjne dla producentów dokumentalnych, którzy poszukują partnerów polskich i zagranicznych. Market skupia się przede wszystkim na budowaniu kreatywnej współpracy między wschodnią a zachodnią, ale też północną i południową Europą.

  więcej

  Przegląd Polityczny nr 171/2022

  Od: 4 kwietnia 2022 Do: 3 czerwca 2022 Kotwiczników 20, Gdańsk

  W zeszycie kwietniowego „Przeglądu Politycznego” opisuje debatę dotyczącą powiązań między porządkiem politycznym a formami życia religijnego.

  więcej