drukuj

Young Europeans Award

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału we współorganizowanym przez naszą fundację rójnarodowym polsko-niemiecko-francuskim konkursie dla młodzieży, do którego można zgłaszać się jeszcze do 1 marca 2018 roku. Cieszymy się, że możemy Państwu przedstawić nowy portal do wyszukiwania partnerów dla projektów na naszej stronie: http://www.young-europeans-award.org/pl.

„To be or not to be… a European?“. Oto pytanie, które młodzi ludzie z Polski, Niemiec i Francji w wieku do 21 lat mogą opracować w ramach wspólnego projektu. Współpraca z młodzieżą z krajów gościa honorowego – tym razem jest to Zjednoczone Królestwo (Anglia, Walia, Szkocja i Irlandia Północna) – jest również mile widziana.

Wybór tematu projektu zależy od uczestników, a może on dotyczyć różnych dziedzin, np. geografii, kultury, dziennikarstwa, sztuki, a także społeczeństwa lub polityki. Do realizacji projektu mogą zostać wykorzystane dowolne środki: tekst, nagrania audio i wideo, fotografia, strony internetowe, a także przedstawienia artystyczne lub inne.

Projekty lub plany projektów można przesłać za pośrednictwem strony internetowej www.young-europeans-award.org.

Do wygrania jest pobyt w Warszawie, stolicy Polski i europejskiej metropolii oraz udział w oficjalnej ceremonii wręczenia nagrody jesienią 2018 roku.

Przedsięwzięcie jest wspólną inicjatywą następujących instytucji: Fundacji Kultury Allianz (Allianz Kulturstiftung), Fundacji Hippocrène, Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej (FWPN), Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM) i Francusko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (Deutsch-Französisches Jugendwerk, DFJW/OFAJ), we współpracy z UK-German Connection.
Files available for download