drukuj

Wspólna dekada. Polska i Niemcy 10 lat w Unii Europejskiej

12 maja ukaże się najnowsza publikacja Instytutu Spraw Publicznych pt. „Wspólna dekada. Polska i Niemcy 10 lat w Unii Europejskiej”. Praca poświęcona jest przemianom w wybranych obszarach współpracy pomiędzy Polską a Niemcami w ostatnich dziesięciu latach, m.in. stosunków gospodarczych, podejścia do polityki wschodniej, kontaktów młodzieży oraz współpracy w kreowaniu polityki Unii Europejskiej. Ważną częścią publikacji są spostrzeżenia na temat zmian we wzajemnym postrzeganiu Niemców i Polaków oraz możliwe scenariusze rozwoju stosunków polsko-niemieckich w nadchodzących latach. 

Publikacja powstała w ramach projektu  badawczego: 10 lat Polski i Niemiec w Unii Europejskiej” realizowanego wspólnie przez Instytut Spraw Publicznych i Zentrum für angewandte Politikforschung der Ludwig-Maximilians-Universität we współpracy z Fundacją Friedricha Eberta w Warszawie.

Oficjalna prezentacja najnowszej publikacji Instytutu Spraw Publicznych będzie miała miejsce w trakcie konferencji „Wspólna dekada. Podsumowanie 10 lat Polski i Niemiec w Unii Europejskiej i spojrzenie w przyszłość”, w której uczestniczyć będzie Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych RP Henryka Mościcka-Dendys oraz Minister Stanu w niemieckim Ministerstwie Spraw Zagranicznych Michael Roth. W ramach konferencji odbędą się panele dyskusyjne: „Wspólna dekada: polska i niemiecka miękka siła w polityce wschodniej – osiągnięcia i wyzwania na przyszłość” oraz „Wspólna dekada: polska i niemiecka gospodarka razem w UE – korzyści, straty, wyzwania na przyszłość”.

Publikacja „Wspólna dekada. Polska i Niemcy 10 lat w Unii Europejskiej” oraz towarzysząca jej konferencja są współfinansowane przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej. 

Więcej informacji:
agnieszka.lada@isp.org.pl

Program wydarzenia

Co: Prezentacja publikacji „Wspólna dekada. Polska i Niemcy 10 lat w Unii Europejskiej”
Gdzie: Centrum Zielna (ul. Zielna 37) Warszawa
Kiedy: 12 maja 2014 r., godz. 9.00

Zdjęcia z konferencji dostępne są tutaj.
Raport dostępny jest tutaj.

Pliki do pobrania