drukuj

PolenMobil na festynie obywatelskim prezydenta Niemiec

PolenMobil na festynie obywatelskim prezydenta Niemiec

Na zaproszenie prezydenta RFN Franka-Waltera Steinmeiera PolenMobil wystąpił 7-8 września 2018 r. na festynie obywatelskim w parku Zamku Bellevue, podczas którego doceniono różnorodne działania i zaangażowanie licznych wolontariuszy w Niemczech. 

Przy stoisku PolenMobil podczas obu dni festynu panował duży ruch - zarówno młodsi, jak i starsi żywo interesowali się językiem polskim i samą inicjatywą. Obok sponsorów i inicjatorów, do stoiska zaglądali znani politycy, a nawet sam gospodarz festynu przyszedł osobiście pogratulować inicjatorom dotychczasowego sukcesu. Niemiecki prezydent wdał się przy okazji w rozmowę z grupą harcerzy, którzy planują wyprawę do Gdańska i poprosili PolenMobil o wsparcie w jej merytorycznym przygotowaniu.

PolenMobil – wyposażony w różnorodne materiały i z zespołem kompetentnych młodych ludzi na pokładzie – od ponad trzech lat odwiedza szkoły w całych Niemczech, oferując bezpłatny interaktywny program edukacyjny dotyczący Polski. Dotychczas PolenMobil dotarł do ponad 700 szkół i 10.000 uczniów. Głównym celem projektu jest wzbudzenie wśród niemieckich uczniów i nauczycieli zainteresowania dla wschodniego sąsiada.   

Projekt jest finansowany ze środków Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, Fundacji im. Sanddorfa z Regensburga, Fundacji im. Flicka oraz niemieckiego MSZ.

Więcej informacji o projekcie PolenMobil pod linkiem:

https://www.poleninderschule.de/polenmobil/