drukuj

Point. Portal Polsko-Niemiecki

W stosunkach polsko-niemieckich dzieje się więcej niż zwykle się mówi czy przypuszcza. Dzieje się tak za sprawą portalu Point. Cel, który postawiła sobie Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej (FWPN) to umożliwienie Polakom i Niemcom dotarcia do pełnej wiedzy o Niemczech i o Polsce oraz o ich wzajemnych stosunkach.

Point. to nie tylko zwykły kalendarz imprez. To także portal z dodatkowymi zakładkami (m.in. Kroniką Polsko-Niemiecką) oraz informacjami o ważnych lub też niedocenianych tematach polsko-niemieckich. Dodatkowo w zakładce „Interaktywny udział” można współtworzyć ten kalendarz dzięki funkcji zgłaszania imprez i wydarzeń. Dostępna jest także opcja publikowania autorskich tekstów.

Już na stronie głównej widoczne są wszystkie tematy portalu: „Wydarzenia”, „Wiadomości”, „Kalendarz imprez” oraz „Informacje od czytelników”. U góry strony automatycznie wyświetla się wykaz polecanych wydarzeń. Jeśli przeoczysz jakąś informację, lub ich automatyczna wymiana trwa zbyt długo, wystarczy „przekartkować” je, korzystając z odnośników w postaci szeregu podświetlanych liczb. Na środku strony znajduje się sekcja informacyjna, w której umieszczane są istotne wydarzenia z Polski i Niemiec, z takich dziedzin jak kultura, społeczeństwo, nauka i historia. Chcemy by Point. pełnił rolę polsko-niemieckiego forum, dlatego portal jest otwarty na ciekawe informacje (konkursy, stypendia, itd.) od użytkowników, które chętnie zamieścimy na stronie.

W dolnej części strony znajdą Państwo rubryki, które ukazują się każdego miesiąca (Książka miesiąca oraz Kronika Polsko-Niemiecka). Podczas gdy w rubryce „Książka miesiąca” prezentujemy lub rekomendujemy nowe publikacje niemieckich autorów lub nowe dzieła zawierające odniesienia do sytuacji polsko-niemieckiej/ lub niemieckiej, w „Kronice Polsko-Niemieckiej” staramy się streścić najważniejsze wydarzenia danego miesiąca w zakresie stosunków polsko-niemieckich lub niemieckiej polityki wewnętrznej. W listopadzie 2008 roku rozpoczęto cykliczne publikowanie tłumaczeń tekstów z Polityki. W każdy piątek w rubryce "Polityka auf Deutsch" można przeczytać jeden wybrany tekst z bieżącego wydania Polityki po niemiecku.
Point

Pliki do pobrania