drukuj

Konferencja pt. Ukraina jako partner polityki wschodniej Polski i Niemiec

Fundacja PAUCI, Rada Polityki Zagranicznej (DGAP) i Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej zapraszają do udziału w konferencji „Ukraina jako partner polityki wschodniej Polski i Niemiec”, która odbędzie się w Warszawie w dniach 18-19 grudnia 2008 roku. W konferencji weźmie udział ok. 130 osób - politycy, dyplomaci, eksperci, dziennikarze, przedstawiciele ośrodków opiniotwórczych Polski i Niemiec. Ponadto, w charakterze panelistów w konferencji wezmą udział politycy i eksperci ukraińscy.

Konferencja odbędzie się w okresie niestabilności politycznej, związanej z prawdopodobnymi przedterminowymi wyborami parlamentarnymi na Ukrainie, po grudniowym szczycie UE, na którym będzie omawiany projekt „Wschodniego Partnerstwa” oraz po posiedzeniu NATO, na którym po raz kolejny zostanie podniesiona kwestia włączenia Ukrainy w Plan Działań na Rzecz Członkostwa (MAP). Zakończenie mijającego roku jest dobrą okazją, aby zastanowić się nad dalszymi losami polskiej i niemieckiej polityki wobec Ukrainy i unijnej polityki sąsiedztwa. Chcemy też postawić pytanie czy polityka wschodnia Polski i Niemiec wobec Ukrainy jest traktowana przez nasze dwa kraje jako część polityki unijnej czy jedynie polityki narodowej?

Będziemy rozmawiali również o ukraińskiej gospodarce wobec kryzysu finansowego a także o znaczeniu Ukrainy dla stabilności i rozwoju demokracji w Europie Wschodniej, Rosji, basenie Morza Czarnego i na Kaukazie.

Prosimy o uwzględnienie terminu konferencji w swoim kalendarzu. Będziemy wdzięczni za potwierdzenie udziału do dnia 28 listopada. Szczegółowy program i dalsze informacje prześlemy pod koniec listopada.

Osobą odpowiedzialną za przygotowanie konferencji jest pani Helena Maier, koordynator programów niemieckich Fundacji PAUCI tel. +48 (22) 626 16 10 hm@pauci.pl