drukuj

Koło Dyskusyjne Polska

Polska po rekonstrukcji rządu: co nowego?
Temu szeroko dyskutowanemu pytaniu zarówno w kraju, jak i za granicą poświęcone było pierwsze w tym roku spotkanie koła dyskusyjnego, które odbyło się 19 stycznia 2018r.
Odpowiedzi i oceny dotyczące przyszłego kursu polityki oraz nowego Premiera Mateusza Morawieckiego były tematami oczekiwanymi przez licznie przybyłych gości, w tym przede wszystkim Michała Szułdrzyńskiego, zastępcę dyrektora naczelnego gazety Rzeczpospolita. Jako komentator codziennych politycznych wydarzeń w kraju mógł przedstawić wgląd we wprowadzone zmiany personalne oraz atmosferę panującą w Warszawie. Po komentarzu ze strony Prof. dr Dagmary Jajeśniak-Quast z Centrum Interdyscyplinarnych Studiów o Polsce we Frankfurcie nad Odrą odbyła się dyskusja referentów z publicznością na temat znaczenia zmian poczynionych w rządzie dla stosunków polsko-niemieckich i polityki europejskiej ze strony Warszawy.

Koło dyskusyjne jest wspólną inicjatywą Deutsche Gesellschaft für Auswärtige Politik oraz Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej. Przewodniczącym koła dyskusyjnego jest Markus Meckel.