drukuj

Filantropia indywidualna w Polsce. Jak zachęcać darczyńców do inwestowania kapitału w działania społeczne?

25 października odbędzie się seminarium eksperckie "Filantropia indywidualna w Polsce. Jak zachęcać darczyńców do inwestowania kapitału w działania społeczne?" organizowane przez Fundację dla Polski przy współpracy z Forum Darczyńców w Polsce. Projekt jest realizowany przy wsparciu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, banku BGŻ BNP Paribas i pod patronatem medialnym "Dziennika Gazety Prawnej."

Seminarium jest częścią przedsięwzięcia Prywatny Kapitał w służbie społeczeństwu Fundacji dla Polski, którego celem jest dyskusja i pogłębiona refleksja na temat roli i potencjału prywatnego kapitału we wspieraniu działalności społecznej w Polsce. W ramach tej inicjatywy zaplanowano cykl spotkań ekspertów, których tematyka związana jest z budowaniem przyjaznego środowiska dla rozwoju działalności społecznej i filantropii indywidualnej w Polsce. Do dyskusji zapraszani są polscy i międzynarodowi eksperci, którzy współpracują z filantropami – doradców prawno-podatkowych, przedstawicieli departamentów private banking, family offices, specjalistów ds. komunikacji i public relations, a także filantropi.

Podczas październikowego seminarium eksperci będą pracować nad określeniem najważniejszych wyzwań dla rozwoju filantropii indywidualnej w Polsce w trzech głównych obszarach: a)  środowisko prawno-podatkowe i jego wpływ na zaangażowanie prywatnych darczyńców w działania społeczne, ich finansowanie; b) kształtowanie postaw filantropijnych w polskim społeczeństwie i ich wpływ na zaangażowanie społeczne obywateli; oraz c)  rozwój instytucji wspierających działalność filantropijną i ułatwiających darczyńcom działalność społeczną.

Seminarium odbędzie się 25 października 2016 r. godz. 10.00 – 15.00 w Warszawie, w Centrum Zielna, ul. Zielna 37.


Pliki do pobrania