drukuj

'Młodzież debatuje' w Warszawie

„Czy narodowe podręczniki do nauczania historii w szkołach powinny zostać zastąpione wspólnym europejskim podręcznikiem?“ – to temat debaty, która odbywać się będzie w ramach II międzynarodowego finału konkursu w Warszawie.

24 października 2008 odbędzie się w Warszawie drugi międzynarodowy finał konkursu dla szkół "Młodzież debatuje" / "Jugend debattiert international". Szesnaścioro uczniów, laureatów krajowych edycji 2008 z Polski, Estonii, Łotwy, Litwy, Czech, Ukrainy i Niemiec, weźmie udział w kilku rundach debat, w trakcie których zostaną wyłonieni finaliści.

Szesnastka laureatów krajowych edycji konkursu "Młodzież debatuje" z Europy Środkowej i Wschodniej spędzi w stolicy Polski cały tydzień, biorąc udział w eliminacjach do międzynarodowego finału. Młodzi ludzie będą mogli wykazać się swoimi umiejętnościami w formułowaniu wypowiedzi, znajomością tematu i siłą argumentacji. Młodzież nie tylko będzie uczestniczyć w debatach, czeka ją także bogaty program, obejmujący m.in. zwiedzanie Warszawy i poznawanie jej historii, wizytę w Sejmie RP i Muzeum Powstania Warszawskiego.

Oczekiwani są goście specjalni – honorowy patron międzynarodowego finału konkursu, Marszałek Sejmu RP pan Bronisław Komorowski i Wiceprzewodnicząca Niemieckiego Bundestagu pani Gerda Hasselfeldt. Ambasador Republiki Federalnej Niemiec w Polsce pan Michael H. Gerdts obejmie funkcję honorowego jurora. Uroczystość uświetni oprawa muzyczna w wykonaniu Grupy Fourmalina. Całość poprowadzi znany prezenter telewizyjny Tomasz Kammel.

więcej