7 sierpnia
Kościoły Ewangelicko-Augsburski (Luterański) w Polsce i kościoły w Hesji
Nadreńskiej i Księstwie Nassau oraz Ewangelicki w Westfalii wspólnie
posadziły drzewo w Ogrodach Polsko-Niemieckich.
Biskup Jerzy
Samiec (Kościół Ewangelicko-Augsburski), Superintendant kościoła w Hesji
Nadreńskiej i Księstwie Nassau dr Klaus-Volker Schütz oraz Kierownik
działu ekumenicznego Kościoła Ewangelickiego w Westfalii dr Ulrich Möller
posadzili wspólnie grab carpinus betulus
„Fastigiata”. Oprawę muzyczną zapewnił chór Parafii
Ewangelicko-Augsburskiej w Goleszowie.
„Przyjęliśmy
zaproszenie do sadzenia drzewa jako symbolu przyjaźni, ale również partnerstwa
na przyszłość. […] Drzewa, kwiaty, łąki i ogrody stanowią część bożego
stworzenia, bożego stworzenia, które powołani jesteśmy pielęgnować, również w
obliczu tego, jak szkodliwe działania człowieka wpływają na stworzenie” –
podsumował obecność kościołów dr Ulrich Möller.
Pokój, pojednanie, sprawiedliwość i
ochrona stworzenia
Kościół Ewangelicko-Augsburski w
Rzeczypospolitej Polskiej, Kościół Ewangelicki w Hesji i Nassau, Kościół
Ewangelicki w Westfalii
Warszawa, 7 sierpnia 2018 r.
napisano na
opasce na nowym drzewie.
Fot. Adam
Burakowski
Więcej informacji: http://ogrody-polsko-niemieckie.pl/artykuly.html/#articles