drukuj

22 grudnia: Od Lutra do postmodernizmu. Dyskusja wokół książki „Kto się boi prawdy? Walka z cywilizacją chrześcijańską w Polsce”

Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej
zaprasza na dyskusję:
OD LUTRA DO POSTMODERNIZMU
wokół książki:
„Kto się boi prawdy? Walka z cywilizacją chrześcijańską w Polsce”

W spotkaniu udział weźmie autorka:

Barbara Stanisławczyk

Rozmowę moderuje:

Prof. Dr hab. Krzysztof Miszczak

Dyrektor Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej

wtorek, 22 grudnia, 18.00

FWPN, ul. Zielna 37 (6 piętro), Warszawa

R.S.V.P. fundacja@fwpn.org.pl do 21 grudnia

Barbara Stanisławczyk: Pisarka, reporterka, publicystka, wykładowca akademicki. Autorka książek: „Matka Hłaski”, „Pajęczyna. Syndrom Bezpieki” (współautorka: D. Wilczak. Fragmenty książki znalazły się w antologii polskiego reportażu XX wieku, 100/XX ),  „Czterdzieści twardych” (za tę książkę Polskie Stowarzyszenie Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata przyznało autorce Pamiątkowy Medal i legitymację Honorowego Członka Stowarzyszenia, a Kongres Polonii Australijskiej – okolicznościowy Medal im. Jana Strzeleckiego), „Kąkolewski bez litości”, „Miłosne gry Marka Hłaski”, „Dziewczyny”, „Ostatni krzyk. Od Katynia do Smoleńska. Historie dramatów i miłości”, oraz powieści „Od jutra”. Była redaktor naczelną miesięczników „Pani” i „Sukces” oraz dyrektor wydawniczą Wydawnictwa „Przekrój”.  Wykładała w Szkole Collegium Civitas, na Wydziale Dziennikarstwa UW oraz w Podyplomowym Studium Public Relations PAN.
 
Książka „Kto się boi prawdy. Walka z cywilizacją chrześcijańską w Polsce?” (Wyd. Fronda, Warszawa 2015) jest wynikiem trzyletnich badań naukowych, prowadzonych na Uniwersytecie Warszawskim pod kierunkiem prof. dr. hab. Rafała Habielskiego, w efekcie których powstała praca doktorska „Wzorce patriotyzmu jako przedmiot sporów i przewartościowań w świetle przemian cywilizacyjnych i przekształceń ustrojowych w Polsce po 1989 roku”.

Nagranie dyskusji (audio).

Zdjęcia z dyskusji