drukuj

Kalendarium

Marzec 2019

 • Współpraca polskich i niemieckich ekspertów w zakresie edukacji kulturalnej

  Od: 1 marca 2019 Do: 30 listopada 2019 Gdańsk/ Frankfurt

  więcej

  (Nie)widzialność tłumacza. Jak badania nad rolą tłumaczy przyczyniają się do humanizacji translatologii

  Od: 29 marca 2019 Do: 30 marca 2019 Collegium Paderevianum B, al. Mickiewicza 9a, Kraków

  W Instytucie Filologii Germańskiej UJ odbyła się współorganizowana z Zakładem Polonistyki Uniwersytetu w Moguncji /Germersheim międzynarodowa konferencja pt. „(Nie)widzialność tłumacza.

  więcej
 • Wspólne pole / projekt literacko fotograficzny

  Od: 1 sierpnia 2018 Do: 20 grudnia 2019

  " [...] po drugie nie zapominaj, że oni siedzą tutaj już od kilkunastu stuleci. — Ale my siedzieliśmy tu przez wieki przed nimi. — A jeszcze przedtem to oni siedzieli na tym skrawku ziemi, tak przynajmniej twierdzą. — Już dobrze, straciłem cierpliwość. Raz oni, raz my! Ale teraz nasza kolej i w ogóle nie mam ochoty z nimi paktować. Oni znają tylko jedno słowo, ...raus!, a ja znam inne: precz stąd!. — W porządku, nie mam nic przeciwko. Tylko się nie dziw, jeśli patrzą na nas jak na bandytów."

  więcej

  DOC LAB POLAND 2019

  Od: 15 marca 2019 Do: 30 listopada 2019 Warszawa, Kraków

  Warszawski Festiwal Filmowy DOC LAB POLAND to największy w Polsce program dla profesjonalnych twórców filmów dokumentalnych, złożony z dwóch odrębnych komponentów: DOC LAB START dla projektów w developmencie oraz DOC LAB GO! dla filmów w montażu. W tym roku uczestniczyć w nim będzie łącznie 21 projektów. Najlepsze z nich otrzymają nagrody.

  więcej
 • OP_Fame / Future Art Market Education - konferencja i warsztaty - część II

  Od: 30 marca 2019 Do: 30 marca 2019 Plac Solny 4, Wrocław

  OP_FAME to przygotowany przez OP ENHEIM cykl warsztatów, konferencji, wizyt studyjnych i dyskusji, w których udział wezmą liczni specjaliści z obszaru sztuk wizualnych. Projekt ten ma charakter edukacyjny i powstał aby umożliwić twórcom większy dostęp do wiedzy z zakresu: poznania form współpracy, mobilności międzynarodowej, aktywności zawodowej środowiska artystycznego.

  więcej

  OP_Fame / Future Art Market Education - konferencja i warsztaty - część I

  Od: 16 marca 2019 Do: 17 marca 2019 Plac Solny 4, Wrocław

  Nowy rok to nowe postanowienia i wyzwania. Czy marzą się Wam podróże? Udział w międzynarodowych wydarzeniach artystycznych? Poznawanie ciekawych miejsc i ludzi? Nowych inspiracji i wiedzy dostarczy Wam w tym roku OP ENHEIM wraz z rozpoczynającym się projektem OP_FAME (Future Art Market Education). Marcowa część programu zatytułowana została "ARTYSTA W PODRÓŻY - Granice mobilności artystycznej".

  więcej
 • ewa partum. moja galeria jest ideę. archiwum galerii adres

  Od: 7 marca 2019 Do: 2 czerwca 2019 Pałac Kultury i Nauki Plac Defilad 1, Warszawa

  Wystawa ewa partum. Moja galeria jest ideą to rekonstrukcja historii jednej z niezależnych instytucji artystycznych okresu PRL-u, w której działaniach uczestniczyli m.in. Ewa Partum, Włodzimierz Borowski, Jan Świdziński, Krzysztof Wodiczko, Andrzej Dłużniewski, Zbigniew Warpechowski, Andrzej Kostołowski, Jochen Gerz, John Cage, Kader Lagtaâ, Endre Tót, Ben Vautier, Maurice Roquet, Dick Higgins, Richard Kostelanetz, Eric Andersen, Klaus Groh.

  więcej

  Telemann - Pasja wg św. Łukasza

  Od: 24 marca 2019 Do: 24 marca 2019 Plac Wolności 1, Wrocław

  Telemann – Pasja wg św. Łukasza Wykonawcy: Jarosław Thiel – dyrygent Isabel Schicketanz – sopran Tobias Hunger – tenor (Ewangelista) Andreas Post – tenor Martin Schicketanz – bas Dresdner Kammerchor Wrocławska Orkiestra Barokowa G.Ph.

  więcej
 • "Gerhart Hauptmann i Polacy 1945-46"

  Od: 21 stycznia 2019 Do: 15 listopada 2019 ul. Michałowicka 32, Jelenia Góra

  Projekt „Gerhart Hauptmann i Polacy 1945-46” ma na celu ukazanie wkładu Polaków przybyłych na Ziemię Jeleniogórską w roku 1945 w kształtowaniu lokalnej polskiej administracji ze szczególnym uwzględnieniem pomocy udzielanej przez stronę polską niemieckiemu pisarzowi Gerhartowi Hauptmannowi - literackiemu nobliście z 1912 roku.

  więcej

  Niemiecko-Białorusko-Polskiego Kolokwium Prawne

  Od: 18 października 2018 Do: 2 czerwca 2019 Berlin (Niemcy), Grodno (Białoruś), Białystok (Polska)

  więcej