drukuj

URBAN AFFAIRS - Streetart Berlin 2008

Wystawa „URBAN AFFAIRS - Miejskie Sprawy” kładzie punkt ciężkości pomiędzy Urban Art a Streetart, i próbuje ukazać rozwój tych dziedzin w ostatnich latach. To współczesne zjawisko w sztuce stało się w Berlinie łatwo dostrzegalnym elementem obrazu miasta i oferuje coraz większemu kręgowi zainteresowanych nowy rodzaj percepcji dzieła artystycznego – publiczna galerie.

Poprzez hasło „Sztuka miasta spotyka sztuki piękne” chcemy pokazać, w którym miejscu sztuka ulicy spotyka się z oficjalnym obiegiem sztuki i które spośród aktualnych nurtów i rozwiązań będą pogłębiać i rozwijać nowy ruch artystyczny. Do tego projektu organizatorzy zaprosili ponad 20 renomowanych międzynarodowych artystów, którzy nie tylko ze względu na zróżnicowane pochodzenie, ale także różnorodność stylistyczna oferują wielowarstwowy obraz gatunku sztuki miasta. Dzięki temu wystawa ukaże, jaki poziom osiągnęła dziś sztuka ulicy.

Sztuka ulicy i sztuka miasta już od lat należą do aktualnego obrazu Berlina i od pewnego czasu zyskują coraz większą uwagę na scenie artystycznej. Jak ogromne jest zainteresowanie tym kierunkiem można było zaobserwować podczas dwóch ostatnich dużych wystaw „Backjumps Live Issue” i „Planet Process”, gdzie liczba gości sięgnęła  12 000. Po tych rekordach URBAN AFFAIRS może liczyć się z jeszcze większa frekwencją, która najprawdopodobniej przekroczy liczbę 10 000.

Miejsce zostanie w dużej mierze ‘zagrane’ przez artystów na żywo. Niektórzy artyści przedstawią gotowe prace, które zostaną przygotowane specjalnie na tę okazję w czasie poprzedzającym wystawę. Wszystkie dzieła sztuki będą wystawione na sprzedaż podczas wystawy zgodnie z koncepcją partnera organizacyjnego tego wydarzenia - stockartist.net. Tak więc każdy gość będzie mógł wziąć ze sobą do domu ‘kawałek sztuki’. Dzięki temu stanie się możliwe przeniesienie sztuki, która zwykła mieszkać w publicznej galerii – do domu. Wystawa zostanie zorganizowana we współpracy RIOT|ARTS z Stockartist.net. Obaj partnerzy są podobnie zaangażowani w planowanie i organizację wystawy. 

miejsce: Berlin | termin: 5.7. - 3.8.