drukuj

IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu pt. Niemcy – bez tajemnic

Wielkopolskie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Junge Union Sachsen-Anhalt z Niemiec zapraszają szkoły ponadgimnazjalne do udziału w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Niemczech i Języku Niemieckim „Niemcy – bez tajemnic”.

Dotychczas odbyły się trzy edycje Konkursu, w których udział wzięło ponad 6 tys. uczniów i ponad 1 tys. nauczycieli z następujących województw, jak: Mazowieckie, Wielkopolskie, Łódzkie oraz Zachodniopomorskie. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w wieku 15-19 lat, władających językiem niemieckim, a także interesujących się niemiecką kulturą, historią, obecną sytuacją społeczno-gospodarczą, geopolityczną. 

Jednocześnie informujemy, że etap szkolny Konkursu powinien zostać przeprowadzony w każdej zgłoszonej szkole w dniu 07 listopada 2008 r. (piątek) przez 3-osobową komisję wyłonioną przez Dyrektora. Dla wszystkich osób, które zaangażują się w prace nad realizacją Konkursu organizatorzy przewidzieli certyfikaty i zaświadczenia. W razie zainteresowania Konkursem, prosimy o wypełnienie załączonej karty zgłoszeniowej i odesłanie do Wielkopolskiego Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, Skrzynka 28, 62-402 Ostrowite, woj. Wielkopolskie, do 20 października 2008 roku (uwaga: decyduje data stempla pocztowego). Po tym terminie będziemy Państwa informować o dalszych działaniach w ramach Konkursu.

W przypadku jakichkolwiek pytań wszelkich informacji udziela Ewa Kanabus-Koszal, tel. 0602-573781, fax: 063-2765705, e-mail: koszraf@poczta.onet.pl. Partnerzy projektu to: Akademia Podlaska w Siedlcach, Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych z Wrześni. Konkurs jest dofinansowany ze środków Fundacji Współpracy Polsko – Niemieckiej w Warszawie i Województwa Mazowieckiego.

Pliki do pobrania