drukuj

Festiwal Młodzieżowych i Studenckich Teatrów Niemieckojęzycznych DURCHEINANDER

W dniach od 15 do 19 kwietnia 2009 r. odbędzie się w Krzyżowej oraz we Wrocławiu VIII Międzynarodowy Festiwal Młodzieżowych i Studenckich Teatrów Niemieckojęzycznych DURCHEINANDER. Organizatorem Festiwalu jest Grupa Teatralna „Durcheinander”, działająca przy Instytucie Filologii Germańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Festiwal ma na celu integrację studenckich grup niemieckojęzycznych działających na ternie Europy Środkowej oraz Wschodniej, wymianę doświadczeń oraz udoskonalenie własnego warsztatu teatralnego, dzięki warsztatom, poprowadzonym przez profesjonalnych aktorów.

W ramach Festiwalu odbędą się praktyczne zajęcia z teatru improwizacji, pantomimy oraz teatru mówionego, a także prezentacje sztuk zaproszonych grup teatralnych podczas tzw. „Maratonu teatralnego”, który odbędzie się 18.04.2009 r. we wrocławskim Teatrze Lalek. Początek o godz. 16.00. Wstęp wolny.

Międzynarodowy Festiwal Młodzieżowych i Studenckich Teatrów Niemieckojęzycznych organizowany jest co roku przez różne niemieckojęzyczne grupy teatralne Uniwersytetów Europy Środkowej- oraz Wschodniej. Po raz pierwszy został on zorganizowany w czeskim Brnie (2002 r.), następnie w słowackim mieście Banská Bystrica (2003 r.) oraz czeskich Budziejowicach (2004 r.) W 2005 r. odbyły się one w łotewskim Daugavpils, w 2006 r. w Pécs na Węgrzech, w 2007 r. w Doniecku na Ukrainie, a w 2008 r. w niemieckim Gießen. W 2009 r. Festiwal po raz pierwszy zagości w Polsce - we Wrocławiu i Krzyżowej.